AP CALCULUS AB KURSU ve AP CALCULUS AB OZEL DERS

AP Calculus Ozel Ders, AP Calculus AB Ozel Ders ve AP Calculus BC Ozel Ders olmak üzere iki dersi içermektedir. AP Calculus AB müfredatı,  birinci dönem üniversite calculus dersine denk iken, Calculus BC ise buna ilave olarak tek değişkenli matematik kursu içermektedir. Cebirsel sembollerle akıl yürütme ve cebirsel yapıları ile çalışmanın, güçlü bir temel ile öğretilmesi gerekmektedir. Bizim kurslarımızda ve ap ozel ders sistemimizde yaratmaya çalıştığımız sistem güçlü bir matematik temelinden sonra öğretilmeye başlanan AP Calculus dersidir.

AP Calculus AB Ozel Ders Programlarımız ile öğrencilerimize hem AP ile ilgili detaylı bilgi verirken hem de AP sınavlarından en yüksek puanı almalarını hedefliyoruz. Bizim AP Calulus AB Ozel Ders programlarımızın farkı, her öğrenciyi tek tek takip ederek, gereken sınav disiplinini kazanmalarını sağlamamızdır.

Aday öğrencileri incelediğimizde, cebir, geometri, trigonometri, analitik geometri ve temel fonksiyonların derslerini almakta olduğunu görmekteyiz. Buna ilave olarak doğrusal, polinom, rasyonel, üstel, logaritmik, trigonometrik, ters trigonometrik ve piecewisedefined fonksiyonları da konular arasında yer almaktadır.

İleri Düzey Yerleştirme Programı olarak da adlandırılan Advanced Placement (AP) programı, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uygulanan ve oradan tüm dünyaya yayılan, eğitimde mükemmeliyeti hedefleyen güçlü, kapsamlı ve çok çalışmayı gerektiren bir programdır. Aynı zamanda tüm dünyada geniş bir geçerliliğe sahip olan Advanced Placement programı, üniversite kabullerinde kilit bir rol oynamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin dışında,  60’tan fazla ülkede AP Programı uygulanmakta üniversite başvurularında kullanılmaktadır.

AP Calculus AB Ozel Ders Mutlaka Alınması Gereken Bir Derstir

AP Programı öğrencilere, lisedeyken üniversite seviyesindeki dersleri alma ve bu dersleri üniversite dersi gibi saydırarak zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Özellikle öğrencilerin yurt dışı üniversite başvurularında kabul aşamasında, bir öğrencinin lise döneminde AP dersleri almış ve sınavlardan başarıyla geçmiş olması akademik eğitim için hazır olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bu sayede üniversite kabullerinde diğer sınavlara kıyasla daha kilit bir rol oynamaktadır.

AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar hem de üniversiteye başladıklarında bu derslerden muaf olma şansını yakalarlar. Ayrıca çift-anadal programlarında (double major) daha kolay okuyabilirler. Bunun sebebi ise AP gibi üniversite seviyesinde bir programı, lise seviyesinde başarıyla tamamlayabilme becerisidir.

Tüm AP ozel derslerimizde olduğu gibi Calculus AB ozel ders programlarımızda öğrencilerimizi disiplinli olarak takip etmekteyiz. Velilerimize her ders ile ilgili detaylı rapor sunmaktayız. Sunduğumuz deneme testleri ile öğrencilerin matematiksel gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstermekteyiz. İstanbul dışından AP Calculus Dersi almak isteyen öğrencilerimize online skype dersi ile yardımcı olmaktayız.

 Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

2 responses on "AP CALCULUS AB KURSU ve AP CALCULUS AB OZEL DERS"

  1. AP Calculus gerçekten de erkenden başlanması gereken bir ders. İyi ki 10. sınıfın yazında başlamışım ki mayısı yakalayabileyim.

  2. Çok güzel bir dönem oldu. Sınav sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyorum. 5 alacağımı göreceksiniz hocam 🙂

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AP OZEL DERS – HOŞGELDİNİZ!

AP Ozel Ders programının temel amacı öğrencilere henüz lise eğitimi alırken, üniversite derslerini alma ve bu derslerden muaf olma olanağı sağlar. AP yurt dışı eğitimi için gerekli sınavlardan biridir. Yurt dışında akademik eğitim hayatına devam etmenin en pratik yolu, bu uzun maratonun en başında doğru tercihleri yapmaktır. Bunun bilincinde olarak, öğrencilerin durumlarına göre en uygun ve en gerekli programları hazırlamaktayız. Bu zorlu süreçte öğrencilerimize sağladığımız AP Ozel Ders seçenekleriyle ve uzman kadromuzun verdiği nitelikli ve kaliteli özel derslerle arzulanan hedefe ulaşma konusunda iddialıyız. AP sınav maratonunda ihtiyaç duyacağınız tüm yardımı sağlamaktayız.

 

ap calculus ab, ap computer science, ap dersleri, ap istanbul,ap physics,ap psychology,ap questions,ap questions world history,ap statistics

ap kursu,ap özel ders,ap dersanesi,ap destek,özel ders ver,robert ap özel ders, ap dersanesi,ap dershanesi,ap hazırlık,ap özel ders, ap ozel ders, ap sistemi, ap nedir, AP Nedir, AP Dershanesi, AP calculus AB, AP calculus BC. ap skype,ap skype özel ders, AP exam, AP tutoring, AP Past Exam Papers, AP PAST Exam Papers. AP Math, AP computer science desteği, AP özel ders, ap özel ders, özelders, ap matematik,ap calculus,calculus ab, ap fizik, ap kimya, ap biyoloji, ap math, ap mathematics, ap mathematic, ap physic, ap physics, ap chemistry, ap bio, ap biology, ap chem, apfizik, ap kimya,calculus bc,ap biyoloji, ap istatistik, ib ingilizce, ap coğrafya,ap merkezi, ap sınav merkezi, ap özel ders, ap sistemi, ap nedir, AP sınavlarında ne çıkar?,AP sınav soruları?, AP sınav soru örnekleri, ap calculus