AP CALCULUS BC OZEL DERS ve AP CALCULUS BC KURSU

ap calculus bc ozel dersAP Calculus Ozel Ders, AP Calculus AB Ozel Ders ve AP Calculus BC Ozel Ders olmak üzere üniversite fakülteleri ileşbirliği içinde geliştirilen iki dersi içermektedir. Calculus AB müfredatı, birinci dönem üniversite calculus dersine denktir. Calculus BC ise buna ilave olarak tek değişkenli matematik kursu içermektedir. Cebirsel sembollerle akıl yürütme ve cebirsel yapıları ile çalışmanın, güçlü bir temel ile öğretilmesi gerekmektedir. Bizim kurslarımızda ve ap ozel ders sistemimizde yaratmaya çalıştığımız sistem de güçlü bir matematik temelinden sonra öğretilmeye başlanan AP Calculustur.

AP Calculus BC Ozel Ders müfredatı, seriler, kuvvet serileri ( power series ) ve serilerin convergence veya divergence olup olmadığını belirlemek için çeşitli yöntemlerin bulunduğu bir dizi çalışma içerir. Öğrenciler ortak fonksiyonları ve genel Taylor seri gösterimleri için Maclaurin serilerine aşina olmalıdır. Diğer konular kuvvet serilerinin işlemlerini, convergence radius ve convergence interval işlemlerini kapsamaktadır.

Grafik hesap makinesi kullanımı, AP Calculus BC derslerinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir ve bu sınavların bazı bölümlerinde gereklidir. Matematik Öğretmenleri Ulusal Konseyi (NCTM), Amerika Matematik Birliği (MAA) ve Matematik Bilimleri üzerine Ulusal Bilimler Akademisi (NAS) Yönetim Kurulu ve Uygulamaları gibi profesyonel matematik örgütleri, matematiksel hesap kullanımını son derece tavsiye etmektedirler.

AP Calculus AB ve AP Calculus BC Ozel Ders için ortak konular aynı kavramsal düzeyde değerlendirilir. AP Calculus AB alt skoru öğrencinin AP Calculus BC konularda nasıl performans göstereceğini belirler. Ayrıca, kolejler ve üniversitelere geri bildirim vermek için de tasarlanmıştır

Advanced Placement (AP) programı, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uygulanan ve oradan tüm dünyaya yayılan,kapsamlı ve çok çalışmayı gerektiren bir programdır. Sadece Kuzey Amerika değil aynı zamanda tüm dünyada geniş bir geçerliliğe sahip olan Advanced Placement programı, üniversite kabullerinde kilit bir rol oynamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin dışında,  60’tan fazla ülkede AP Programı uygulanmakta üniversite başvurularında kullanılmaktadır.

AP Programı öğrencilere, lisedeyken üniversite seviyesindeki dersleri alma ve bu dersleri üniversite dersi gibi saydırarak zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Özellikle öğrencilerin yurt dışı üniversite başvurularında kabul aşamasında, bir öğrencinin lise döneminde AP dersleri almış ve sınavlardan başarıyla geçmiş olması akademik eğitim için hazır olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bu sayede üniversite kabullerinde diğer sınavlara kıyasla daha kilit bir rol oynamaktadır.

AP Calculus BC Neden Önemlidir?

AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar hem de üniversiteye başladıklarında bu derslerden muaf olma şansını yakalarlar. Ayrıca çift-anadal programlarında (double major) daha kolay okuyabilirler. Bunun sebebi ise AP gibi üniversite seviyesinde bir programı, lise seviyesinde başarıyla tamamlayabilme becerisidir.

Tüm AP ozel derslerimizde olduğu gibi AP Calculus BC Ozel Ders Programlarımızda öğrencilerimizi disiplinli olarak takip etmekteyiz. Velilerimize her ders ile ilgili detaylı rapor sunmaktayız. Sunduğumuz deneme testleri ile öğrencilerin matematiksel gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstermekteyiz. İstanbul dışından AP Calculus Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2 responses on "AP CALCULUS BC OZEL DERS ve AP CALCULUS BC KURSU"

  1. Calculus AB mi yoksa Calculus BC mi seçmem konusunda sabırlı yaklaşımınız için çok teşekkürler. Calculus BC özel ders sizinle gerçekten faydalı.

  2. 10. sınıf öğrencisine bile calculus u kolay bir şekilde anlatabildiğiniz için çok teşekkür ederim. Oğlum sınava bu sene girmesin diye size çok karşı çıktım ama haklı olduğunuzu kabul ediyorum. Umarım sınav sonucu da beklediği gibi gelir. Diğer velilere ve arkadaşlarıma muhakkak tavsiye edeceğim. Çok geç olmadan herkes en azından sizinle tanışmalı. Eğitime bu kadar önem veren sizin gibi yerler her türlü desteği hakediyor.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AP OZEL DERS – HOŞGELDİNİZ!

AP Ozel Ders programının temel amacı öğrencilere henüz lise eğitimi alırken, üniversite derslerini alma ve bu derslerden muaf olma olanağı sağlar. AP yurt dışı eğitimi için gerekli sınavlardan biridir. Yurt dışında akademik eğitim hayatına devam etmenin en pratik yolu, bu uzun maratonun en başında doğru tercihleri yapmaktır. Bunun bilincinde olarak, öğrencilerin durumlarına göre en uygun ve en gerekli programları hazırlamaktayız. Bu zorlu süreçte öğrencilerimize sağladığımız AP Ozel Ders seçenekleriyle ve uzman kadromuzun verdiği nitelikli ve kaliteli özel derslerle arzulanan hedefe ulaşma konusunda iddialıyız. AP sınav maratonunda ihtiyaç duyacağınız tüm yardımı sağlamaktayız.

 

ap calculus ab, ap computer science, ap dersleri, ap istanbul,ap physics,ap psychology,ap questions,ap questions world history,ap statistics

ap kursu,ap özel ders,ap dersanesi,ap destek,özel ders ver,robert ap özel ders, ap dersanesi,ap dershanesi,ap hazırlık,ap özel ders, ap ozel ders, ap sistemi, ap nedir, AP Nedir, AP Dershanesi, AP calculus AB, AP calculus BC. ap skype,ap skype özel ders, AP exam, AP tutoring, AP Past Exam Papers, AP PAST Exam Papers. AP Math, AP computer science desteği, AP özel ders, ap özel ders, özelders, ap matematik,ap calculus,calculus ab, ap fizik, ap kimya, ap biyoloji, ap math, ap mathematics, ap mathematic, ap physic, ap physics, ap chemistry, ap bio, ap biology, ap chem, apfizik, ap kimya,calculus bc,ap biyoloji, ap istatistik, ib ingilizce, ap coğrafya,ap merkezi, ap sınav merkezi, ap özel ders, ap sistemi, ap nedir, AP sınavlarında ne çıkar?,AP sınav soruları?, AP sınav soru örnekleri, ap calculus