AP COMPUTER SCIENCE OZEL DERS ve AP COMPUTER SCIENCE KURSU

ap computer science ozel dersAP Computer Science Ozel Ders (Ayrıca AP Comp Sci, APCS, ve CSAP da denir) iki adet Computer Science Dersi ve College Board tarafından sunulan iki adet sınavı kapsamaktadır. AP Computer Science A, bilgisayar bilimi birinci dönem dersine eşdeğer olduğu anlamına gelir. AP Bilgisayar Bilimi A dersi öğrencilerin Java Proglamlama bilgilerini test eder. AP Computer Science Principles dersi ise bilgisayar biliminin temellerini tanıtır ve bilgisayarların dünyayı nasıl güçlendirdiğine odaklanır.

AP Bilgisayar Bilimi İlkeleri bilgisayar bilimi birinci dönem dersine eşdeğer olduğu anlamına gelir. AP Computer Science Ozel Ders, alanında tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Bu hocalarımızın artısı, yeni AP müfredatına tam uyumlu olmalarıdır. Advanced Placement Computer Science Kursları üniversite düzeyinde bilgisayar bilimleri derslerinde kredi kazanmak için bir fırsat olarak lise öğrencilerine sunulmaktadır.

AP Computer Science A, problem çözme ve algoritma geliştirmeye odaklanarak nesne yönelimli programlama metodolojisini öğretmektedir. Aynı zamanda veri yapıları ve soyutlama çalışmaları da içerir, ancak bu konular çoğunlukla AP Computer Science AB dersinde işlenirdi. Computer Science AB dersi artık sürdürülmemektedir. Microsoft sponsor programı “Technology Education and Literacy in Schools (TEALS)”  AP Bilgisayar Bilimleri dersleri alan öğrenci sayısını artırmayı hedeflemektedir.

AP Computer Science Ozel Ders Farklılıları

Advanced Placement Computer Science Principles dersi, gelişmekte olan sorunları çözmek için yaratıcı süreçlerin uygulanmasını teşvik eder. Bu ders özellikle bilsayar tabanlı eserler yaratmak için öğrenmeye odaklıdır. Derse kayıtlı öğrenciler teknolojinin toplumdaki rol ve etkisi öğrenirler. AP Computer Scieence Ozel Ders, profesyonel mühendis ve bilgisayar mühendisleri tarafından kullanılan işlemlere benzer programlı ve dijital eserler yaratılmasına tekrarlamalı bir yaklaşımla verilmektedir. AP Bilgisayar Bilimleri İlkeleri, açıkça araçları ve dilleri çeşitli kullanım talimatı esnekliği sağlayarak altında temsil edilen öğrenci toplulukları tarafından bilgisayar biliminin katılımını teşvik etmek için tasarlanmıştır.

AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar.  Dahası üniversiteye başladıklarında bu derslerden muaf olma şansını yakalarlar. Ayrıca çift-anadal programlarında (double major) daha kolay okuyabilirler. Bunun sebebi ise AP gibi üniversite seviyesinde bir programı, lise seviyesinde başarıyla tamamlayabilme becerisidir. İstanbul dışından AP Computer Science Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Summary
Review Date
Reviewed Item
AP COMPUTER SCIENCE OZEL DERS
Author Rating
51star1star1star1star1star

2 responses on "AP COMPUTER SCIENCE OZEL DERS ve AP COMPUTER SCIENCE KURSU"

  1. Benim gibi sabahtan akşama kod yazan birisi için bulunmaz nimet. Sınav geçse bile gelirim ben hocam 🙂

  2. Object oriented programming sizin sayenizde kolayca anlaşılabildi. Önümüzdeki dönem tekrar geleceğim hocam. Teşekkür ederim.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AP OZEL DERS – HOŞGELDİNİZ!

AP Ozel Ders programının temel amacı öğrencilere henüz lise eğitimi alırken, üniversite derslerini alma ve bu derslerden muaf olma olanağı sağlar. AP yurt dışı eğitimi için gerekli sınavlardan biridir. Yurt dışında akademik eğitim hayatına devam etmenin en pratik yolu, bu uzun maratonun en başında doğru tercihleri yapmaktır. Bunun bilincinde olarak, öğrencilerin durumlarına göre en uygun ve en gerekli programları hazırlamaktayız. Bu zorlu süreçte öğrencilerimize sağladığımız AP Ozel Ders seçenekleriyle ve uzman kadromuzun verdiği nitelikli ve kaliteli özel derslerle arzulanan hedefe ulaşma konusunda iddialıyız. AP sınav maratonunda ihtiyaç duyacağınız tüm yardımı sağlamaktayız.

 

ap calculus ab, ap computer science, ap dersleri, ap istanbul,ap physics,ap psychology,ap questions,ap questions world history,ap statistics

ap kursu,ap özel ders,ap dersanesi,ap destek,özel ders ver,robert ap özel ders, ap dersanesi,ap dershanesi,ap hazırlık,ap özel ders, ap ozel ders, ap sistemi, ap nedir, AP Nedir, AP Dershanesi, AP calculus AB, AP calculus BC. ap skype,ap skype özel ders, AP exam, AP tutoring, AP Past Exam Papers, AP PAST Exam Papers. AP Math, AP computer science desteği, AP özel ders, ap özel ders, özelders, ap matematik,ap calculus,calculus ab, ap fizik, ap kimya, ap biyoloji, ap math, ap mathematics, ap mathematic, ap physic, ap physics, ap chemistry, ap bio, ap biology, ap chem, apfizik, ap kimya,calculus bc,ap biyoloji, ap istatistik, ib ingilizce, ap coğrafya,ap merkezi, ap sınav merkezi, ap özel ders, ap sistemi, ap nedir, AP sınavlarında ne çıkar?,AP sınav soruları?, AP sınav soru örnekleri, ap calculus