AP İSTATİSTİK KURSU ve AP İSTATİSTİK OZEL DERS

ap istatistik ozel dersAP Istatistik Ozel Ders, temel amacı öğrencilere veri analizini, veri toplamayı ve elde edilen verilein grafiksel incelemesini öğretmektir. AP Istatistik dersi, AP eğitimi veren okullarda öncelikle AP Calculus dersini ön şart olarak sunmaktadır. AP Calculus dersini ilk yıl tamamlayan öğrenciler, ikinci yıl AP Istatistik Dersine yönlendirilmektedir. Bizimle AP Istatistik Ozel Ders almak isteyen öğrenciler, bu plana bağlı kalmak zorunda değildir fakat yine de öncelikle Calculus dersinden bu dersin alınmasını şiddetle tavsiye etmekteyiz. Istatistik dersi veri analizi kısmı interaktif ve araştırmacı yönlerden teknolojinin uygunluğuna son derece bağımlıdır. Bu nedenle, istatistik öğrencilerimizin öğrenmesini kolaylaştırmak için öğrencilere ve öğretmenlere, bilgisayarlara kolay erişim sağlamaları için her türlü çabayı göstermekteyiz.Bu derste öğrencilere 4 adet geniş kavramsal bilgi kümesi öğretilir. Bu bilgi kümeleri;

 • Exploring Data: Describing patterns and departures from patterns.
 • Sampling and Experimentation: Planning and conducting a study.
 • Anticipating Patterns: Exploring random phenomena using probability and simulation.
 • Statistical Inference: Estimating population parameters and testing hypotheses.

olarak sınıflandırılmaktadır. AP Istatistik Dersini başarıyla tamamlayan öğrenciler, kabul aldıkları üniversitelerde ilk yıl Temel Istatistik derslerinden muaf tutulabilmektedir. AP Istatistik Dersi, AP matematik derslerinde başarılı olan öğrenciler için son derece faydalı ve kolay bir ders olmaktadır. Bunun farkında olarak AP Istatistik Ozel Ders almak isteyen öğrencilerimize, öncelikle matematik konusunda yeterli bilgiye sahip olmalarını ve AP Calculus dersini tamamlamalarını tavsiye ediyoruz. Bundan sonraki kısımda ise daha kısa sürede ve verimli bir şekilde AP Istatistik Dersini tamamlamalarına yardım ediyoruz.

Üniversite ve liselerde Istatistik dersi alan öğrenci sayısı neredeyse calculus dersi alan öğrenci sayısı ile aynı ölçüdedir. Chronicle of Higher Education’da yayınlanan bir makaleye göre, istatistik derslerine katılım oranı 1990 ve 2000 yılları arasında yüzde 45 artış göstermiştir. AP Statistics benzeri bir giriş seviyesi istatistik dersi, sosyal bilimler, sağlık bilimleri ya da işletme bölümlerinde okumak isteyenler için gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Her yıl 200 binden fazla üniversite ve kolay öğrencisi, matematik ya da istatistik departmanı tarafından verilen istatistiğe giriş derslerine katılmaktadır. Buna ilave olarak, çok sayıda öğrenci de matematik ve istatistik bölümlerinden bağımzsız olarak, istatisatik dersleri almaktadır. Bilim, mühendislik ve matematik bölümleri, upper level calculus bazlı istatistik dersleri görmekte ve bunlara verimli şekilde hazırlanmaktadır.

AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. Hem de üniversiteye başladıklarında bu derslerden muaf olma şansını yakalarlar. Ayrıca çift-anadal programlarında (double major) daha kolay okuyabilirler. Bunun sebebi ise AP gibi üniversite seviyesinde bir programı, lise seviyesinde başarıyla tamamlayabilme becerisidir.

AP Istatistik Ozel Ders Bizimle Farklı

Tüm AP ozel derslerimizde olduğu gibi AP Istatistik ozel ders programlarımızda öğrencilerimizi disiplinli olarak takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı rapor sunmaktayız. Sunduğumuz deneme testleri ile öğrencilerin matematiksel gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstermekteyiz. İstanbul dışından AP Istatistik Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 3 votes
Brand Name
AP Ozel Ders
Product Name
AP Istatistik Ozel Ders
Price
TRY 200
Product Availability
Available in Stock

0 responses on "AP İSTATİSTİK KURSU ve AP İSTATİSTİK OZEL DERS"

  Leave a Message

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  AP OZEL DERS – HOŞGELDİNİZ!

  AP Ozel Ders programının temel amacı öğrencilere henüz lise eğitimi alırken, üniversite derslerini alma ve bu derslerden muaf olma olanağı sağlar. AP yurt dışı eğitimi için gerekli sınavlardan biridir. Yurt dışında akademik eğitim hayatına devam etmenin en pratik yolu, bu uzun maratonun en başında doğru tercihleri yapmaktır. Bunun bilincinde olarak, öğrencilerin durumlarına göre en uygun ve en gerekli programları hazırlamaktayız. Bu zorlu süreçte öğrencilerimize sağladığımız AP Ozel Ders seçenekleriyle ve uzman kadromuzun verdiği nitelikli ve kaliteli özel derslerle arzulanan hedefe ulaşma konusunda iddialıyız. AP sınav maratonunda ihtiyaç duyacağınız tüm yardımı sağlamaktayız.

   

  ap calculus ab, ap computer science, ap dersleri, ap istanbul,ap physics,ap psychology,ap questions,ap questions world history,ap statistics

  ap kursu,ap özel ders,ap dersanesi,ap destek,özel ders ver,robert ap özel ders, ap dersanesi,ap dershanesi,ap hazırlık,ap özel ders, ap ozel ders, ap sistemi, ap nedir, AP Nedir, AP Dershanesi, AP calculus AB, AP calculus BC. ap skype,ap skype özel ders, AP exam, AP tutoring, AP Past Exam Papers, AP PAST Exam Papers. AP Math, AP computer science desteği, AP özel ders, ap özel ders, özelders, ap matematik,ap calculus,calculus ab, ap fizik, ap kimya, ap biyoloji, ap math, ap mathematics, ap mathematic, ap physic, ap physics, ap chemistry, ap bio, ap biology, ap chem, apfizik, ap kimya,calculus bc,ap biyoloji, ap istatistik, ib ingilizce, ap coğrafya,ap merkezi, ap sınav merkezi, ap özel ders, ap sistemi, ap nedir, AP sınavlarında ne çıkar?,AP sınav soruları?, AP sınav soru örnekleri, ap calculus