AP İSTATİSTİK ÖZEL DERS VE HAZIRLIK KURSLARIYLA BAŞARI SADECE BİRKAÇ TIKLAMA UZAĞINIZDA

AP İstatistik dersine ilgi duyan ancak başarılı olmak için ekstra yardıma ihtiyaç duyan biri misiniz? Eğer öyleyseniz, TestPrep’te eşsiz öğrenme ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde uyarlanmış bir AP İstatistik Hazırlık Kursu ve AP İstatistik özel ders sunuyoruz. 

AP® İSTATİSTİK DERSLERİ

Online! Londra! İstanbul! ABD!

SİZE EN UYGUN AP İSTATİSTİK DERS TÜRÜNÜ SEÇEBİLİRSİNİZ

5 ÜZERİNDEN 4.22 ORTALAMA

Siz de bu dersi başarıyla tamamlayabilirsiniz. TestPrep’in derslerine katılarak, düşündüğünüzden daha fazla öğrenecek, gelişeceksiniz ve başaracaksınız. Birlikte yeni zirvelere ulaşabiliriz ve her adımda sizi desteklemekten heyecan duyuyacağız. 

6-KİŞİLİK AP İSTATİSTİK SINIFLARI

Bu heyecan verici yolculukta, gerçek potansiyelinizi keşfetmek için ilk adımı atarken bizimle birlikte olun. Olağanüstü AP İstatistik sınıflarımızla, hedeflerinize ulaşmanızda size engel olacak hiçbir şeyin olmadığından eminiz!

10 AP İSTATİSTİK DENEME SINAVI

Tam 10 AP İstatistik deneme sınavı seti ile sınav benzeri bir ortamın keyfini çıkarın. Zayıf alanlarınızı belirleyin ve en iyi öğretmenlerimizden yararlanarak anında üstesinden gelin. Bugün kaydolarak başarıya giden ilk adımı atın!

AP İSTATİSTİK DERSİ İÇİN EN ÇOK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARIMIZ

AP İstatistik dersi için size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz birkaç cevabı paylaşmak istedik.

 • Exploring One-Variable Data
 • Exploring Two-Variable Data
 • Collecting Data
 • Probability, Random Variables, and Probability Distributions
 • Sampling Distributions
 • Inference for Categorical Data: Proportions
 • Inference for Quantitative Data: Means
 • Inference for Categorical Data: Chi-Square
 • Inference for Quantitative Data: Slopes

İstatistik dersi veri analizi kısmı interaktif ve araştırmacı yönlerden teknolojinin uygunluğuna son derece bağımlıdır. Bu nedenle, istatistik öğrencilerimizin öğrenmesini kolaylaştırmak için öğrencilere ve öğretmenlere, bilgisayarlara kolay erişim sağlamaları için her türlü çabayı göstermekteyiz.Bu derste öğrencilere 4 adet geniş kavramsal bilgi kümesi öğretilir. Bu bilgi kümeleri;

Exploring Data: Describing patterns and departures from patterns.
Sampling and Experimentation: Planning and conducting a study.
Anticipating Patterns: Exploring random phenomena using probability and simulation.
Statistical Inference: Estimating population parameters and testing hypotheses.

olarak sınıflandırılmaktadır.

AP istatistik dersini başarıyla tamamlayan öğrenciler, kabul aldıkları üniversitelerde ilk yıl temel istatistik derslerinden muaf tutulabilmektedir.

Üniversite ve liselerde İstatistik dersi alan öğrenci sayısı neredeyse calculus dersi alan öğrenci sayısı ile aynı ölçüdedir. Chronicle of Higher Education’da yayınlanan bir makaleye göre, istatistik derslerine katılım oranı 1990 ve 2000 yılları arasında yüzde 45 artış göstermiştir. AP Statistics benzeri bir giriş seviyesi istatistik dersi, sosyal bilimler, sağlık bilimleri ya da işletme bölümlerinde okumak isteyenler için gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Her yıl 200 binden fazla üniversite öğrencisi, matematik ya da istatistik departmanı tarafından verilen istatistiğe giriş derslerine katılmaktadır. Buna ilave olarak, çok sayıda öğrenci de matematik ve istatistik bölümlerinden bağımsız olarak, istatisatik dersleri almaktadır. Bilim, mühendislik ve matematik bölümleri, ileri seviye Calculus bazlı istatistik dersleri görmekte ve bunlara verimli şekilde hazırlanmaktadır.

AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. Hem de üniversiteye başladıklarında bu derslerden muaf olma şansını yakalarlar. Ayrıca çift-anadal programlarında (double major) daha kolay okuyabilirler. Bunun sebebi ise AP İstatistik gibi üniversite seviyesinde bir programı, lise seviyesinde başarıyla tamamlayabilme becerisidir.

AP derslerinin sınav formatında değişiklikler olabilir Bu sebeple, sayfamızı güncel tutmak adına, güncel ap sınav süresine ulaşmak için, College Board sayfasınının linkini ekliyoruz, tıklayabilirsiniz

SKORLARINIZI %40 DAHA UYGUN FİYATLA ARTIRMAK İSTİYORSANIZ AP İSTATİSTİK KURSLARIMIZ TAM SİZE GÖRE

Alanında uzman AP öğretmenleriyle sadece eğitime odaklanmış online öğrenme ortamında haftada 3 saat AP İstatistik  grup dersi. Ders sonrasında kayıtları tekrar izleme imkanı. Sizi yüksek skora taşıyacak grup ders alın ve Mayıs ayındaki sınavda en iyi skorlara ulaşın. Özel derse kıyasla %40 daha tasarruflu olan AP İstatistik kursları, sabit gün ve saatlerde verilir.

69 saatlik AP İstatistik hazırlık kursu, AP puanlarınızı en yükseğe taşımak için en ekonomik seçenektir.  

10 AP İstatistik deneme sınavı ve diğer kaynaklarla hazırlığınızı en üst seviyeye çıkaracak ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte, en yüksek skoru elde edeceksiniz.

Sınavla tam uyumlu hazırlık programımız, sınav gününde kadar soruları kısa sürede ve doğru olarak çözmenizi sağlayacaktır. Hedefinize giden yolda daha fazla zaman kaybetmeyin – AP İstatistik Grup derslerimize bugün kaydolun!

AP İSTATİSTİK KURSU İSTATİSTİKLERİMİZ

Akademik seçeneklerinizi düşünürken, AP Calculus BC alanında başarılı öğrenciler topluluğumuza katılmanız için sizi davet ediyoruz. Programımız, akademik hedeflerinizi başarmak için sizi zorlayacak ve ilham verecektir. Tecrübeli öğretmenlerimizden oluşan ekibimiz, her öğrenciye kişiselleştirilmiş dikkat sağlayarak, başarılı olmanız için gereken desteği sağlamaya adanmıştır. En iyi skorlara sahip AP Calculus BC öğrencileri arasında yer alarak, bilgi ve becerilerinizi genişletmenin yanı sıra, akademik ve profesyonel hedeflerinizde rekabet avantajı elde edeceksiniz. 

Hedef puana ulaşma yüzdesi
91%
Öğrenci memnuniyeti
95%

AP İSTATİSTİK KURS İÇERİĞİ

09 Eylül 2024 – 01 Mayıs 2025

2024- 2025 AP İSTATİSTİK KURS TARİHLERİMİZ

TestPrep, öğrencilerin istatistik anlayışını geliştirmelerine ve daha iyi bir AP İstatistik sınav puanı almalarına yardımcı olmak için AP İstatistik dersleri sunmaktadır. Derslerimiz kapsamlı olup, AP İstatistik sınavındaki tüm konuları kapsamaktadır. Derslerimize kayıt olarak, öğrenciler bilgi ve yeteneklerine güven kazanabilir ve AP İstatistik testinde yüksek puan alma şansını artırabilirler. İstatistik anlayışınızı geliştirmek ve daha yüksek bir AP sınav puanı almanın bir yolunu arıyorsanız, TestPrep’in AP istatistik dersleri sizin için harika bir seçenektir!

AP İSTATİSTİK ÖZEL DERSLERİYLE, SADECE İSTATİSTİĞİ ÖĞRENMEKLE KALMAYIN, AYNI ZAMANDA HARİKA BİR DENEYİM DE YAŞAYIN!

AP İstatistik özel derslerimize ilginiz için teşekkür ederiz. Özel ders hizmetlerimiz, AP İstatistik’te başarılı olmak isteyen öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Öğretmenlerimiz, etkili ve çekici öğrenme teknikleri kullanarak istatistikteki en zor konuları öğretme konusunda deneyimlidir. Bireysel ihtiyaçlara göre uyarlanmış kişisel dersler sunarız, böylece öğrenciler kendi hızlarında ilerleyebilir ve başarılı olmak için ihtiyaçları olan bireysel dikkati alabilirler. Ders programlarımız esnektir ve her öğrencinin farklı ihtiyaçlarına ve takvimine uyacak şekilde özelleştirilebilir. Yüksek kaliteli öğretim sunmak ve öğrencilerimizin konuyla ilgili tam bilgiye sahip olmalarını sağlamak için kararlıyız. AP İstatistik özel derslerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve başarıya giden yolculuğunuzda başlamak için bugün bize ulaşın!

ap istatistik özel ders

AP İSTATİSTİK ÖZEL DERS PROGRAMLARININ İÇERİĞİ

Profesyonel bir kurum olarak, akademik başarının önemini anlıyoruz ve özel ders ihtiyaçlarınızı karşılamak için kaliteli eğitim sağlama konusunda kararlıyız. Eğitmenlerimiz size özgü öğrenme stilinize ve hedeflerinize uygun özelleştirilmiş bir plan geliştirmek için eğitimli ve deneyimli kişilerdir. AP İstatistik özel derslerimiz öğrencilerin AP İstatistik kavramlarını güvenle anlamalarına ve kullanmalarına destek için pozitif ve ilgi uyandıran bir öğrenme ortamı oluşturmak için tasarlanmıştır.

AP İSTATİSTİK ÖZEL DERS PAKETLERİ

Uygun fiyatlı, İstatistik’in tüm konularını ve çıkmış AP İstatistik deneme sınavlarını içeren özel ders paketleri.

AP İstatistik özel ders paketimiz aradığınız çözümdür! Uzman öğretmenler ve başarı için kanıtlanmış bir geçmiş ile istediğiniz sonuçları elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş müfredatımız ve birebir ilgi ile adım adım kişisel destek ve rehberlik sağlanacağından emin olabilirsiniz. Sınav veya ders çalışmanın stresinin sizi bunaltmasına izin vermeyin – programımıza katılın ve geleceğinizin akademik kontrolünü özgüvenle ele alın!

küçük ap özel ders paketi

Küçük Paket

AP İstatistik sınavına hazırlanırken, çok az bir desteğe ihtiyacınız varsa bu AP İstatistik özel ders paketimiz tam size göre.

orta ap özel ders paketi

Orta Paket

10 ders sizin için yetli değil ve 50 ders çok mu fazla? Bu AP İstatistik özel ders paketimiz tam da ihtiyacınız olan!

Tüm Konular Paketi

Başından sonuna kadar tüm AP İstatistik konularını öğrenirken, derslerin sonundaki AP İstatistik deneme sınavlarıyla kendinizi test edin. Ayrıca 5 adet ücretsiz AP İstatistik soru çözüm dersi de ÜCRETSİZ!

Küçük Paket Orta Paket Tüm Konular Paketi
Ders Süresi 90 Dakika 90 Dakika 90 Dakika
Ders Sayısı 10 20 45+5
Öğrenci memnuniyet garantisi evet evet evet
Saatlerinize uygun ders planı evet evet evet
Online dersler evet evet evet
AP İstatistik ödevleri evet evet evet
Dilediğiniz konudan ders alma evet evet evet
Sabit ders alma imkanı evet evet evet
TÜM AP İSTATİSTİK KONULARI - - evet
AP İSTATİSTİK DENEME SINAVLARI - - evet
TÜM AP İSTATİSTİK ÇALIŞMA MATERYALLERİ - - evet
ÜCRETSİZ SORU ÇÖZÜM DERSLERİ - - evet

AP İSTATİSTİK DERSLERİNE BAŞLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

1

TAKSİTLİ YA DA TEK ÇEKİM OLARAK ÖDEMEYİ TAMAMLAYIN

Kredi kartıyla 100% güvenli ödeme

2

ÖDEME SONRASI YÖNLENDİRİLDİĞİNİZ SAYFADAKİ FORMU DOLURUN

Ödemeyi tamamladığınızda form sayfasına otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Kısa formu doldurun.

3

KİSİŞEL SAYFANIZ OLUŞTURULDUĞUNDA EN KISA SÜREDE İLETECEĞİZ

Formda yer alan bilgilerin güncel olduğundan emin olun. Mümkünse WhatsApp kullanılan bir numara paylaşın.

4

SİZE ÖZEL OLUŞTURULACAK OLAN SAYFADAN TÜM DERSLERE ERİŞİN

Size sürekli link ve şifre gönderimi yapmayacağız. Tüm derslere ve sınavlara kendi sayfanızdan girin. Hepsi bu!

AP İSTATİSTİK HAZIRLIĞINDA NEDEN TESTPREP?

Eğer AP İstatistik sınavına hazırlanan bir öğrenciyseniz, TestPrep sizin için mükemmel bir kaynak. Odak noktamız, AP İstatistik sınavına tam hazır olarak girmeniz ve en yüksek skoru alarak, üniversite başvurularında elinizi güçlendirmek. Bu hedefe ulaşmak için, AP İstatistik alanında gerçekten uzman olan bir eğitmen ekibi ile çalışıyoruz. Bu yetenekli öğretmenler, öğrenme sürecini çok daha çekici, etkileşimli ve etkili hale getiren yenilikçi öğretim yöntemleri kullanıyor.

Çalışma materyallerimiz özellikle AP İstatistik öğrencilerinin özel ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmıştır. Her öğretmen, alanını derinlemesine ele alır ve öğrencilere sınav yapısına yakından uyumlu bir dizi çalışma sorusu sunar. Online platformumuz sayesinde öğrenciler nerede olurlarsa olsunlar derslere kolayca erişilebilir.

TestPrep olarak, her öğrenciye bireyselleştirilmiş dikkat ve kişisel geri bildirim sağlamaya kendimizi adamışız. Bu, tüm sorularınızın cevaplandığından ve ihtiyacınız olan konulara odaklanabileceğinizden emin olmanızı sağlar. Yaklaşan AP İstatistik sınavı için öğrencileri tam olarak hazırlayacak kapsamlı bir ders programını tüm öğrencilerimize sunuyoruz.

Alanında Uzman Öğretmenler

TestPrep'in tecrübesi 10+ yıldan fazla olan AP İstatistik öğretmenleri, sadece kendi alanında ders verirler. Bu sayede sınav konusunda tam tecrübeli ve soru çeşitleri hakkında tam bilgilidirler.

Bire Bir Öğrenci Takibi

Bir bir öğrenci takibini deneme sınavlarıyla değil, aylık güncel performans raporlarıyla yapıyoruz. Bu sayede öğrencinin bitirdiği konuları görürken, aynı zamanda öğrencinin ilerleyişi hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Çıkmış AP İstatistik Soruları & Sınavları

AP İstatistik dersi, tüm sınav sistemlerinde bulunmasına rağmen, soru tarzları sıradan bir İstatistik dersinden çok farklıdır. Çıkmış AP sınav sorularımız ve sınavlarımız 5 almanızda en önemli faktörlerden.

DİĞER AP DERS SEÇENEKLERİMİZE DE GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Sayılar ve denklemlerle sürekli uğraşmayan, akademik macera arayanlar buraya! Şanslısınız çünkü AP Statistics dışında sunabileceğimiz birçok AP dersi var. AP Biyoloji’den AP Ekonomi’ye kadar size birçok seçenek sunuyoruz. Hesap makinesini bir kenara bırakıp öğrenme yolculuğuna çıkalım!”

AP İSTATİSTİK ÖZEL DERS VE GRUP DERS ÖĞRENCİLERİMİZİN YORUMLARI

5 yanıt

 1. Poisson distribution gibi değil ama gayet güzel bir AP skor dağılımım var hocam 🙂 AP Stat:5 AP Calculus BC: 5 AP Microeconomics:5
  Bence gayet güzel bir dağılım hepsi de sizin sayenizde. Çok teşekkürler, harika bir dönemdi.

 2. Bir dönemde 5 AP almaya pek yanaşmasam da Barış Bey’in yönlendirmesiyle almaya karar verdim. Arkadaşlarım ço zor yapamazsın deseler de Barış Bey denemeni tavsiye ederim demişti ve gerçekten de iyi ki denemişim. TestPrep’in yönlendirmelerini mutlaka dinleyin, kendi bildiğiniz şekilde ilerlemeyin derim.

  Tüm sene boyunca desteğiniz için çok teşekkür ederim.

  AP Fizik C: Mechanics: 5/5
  AP Fizik C: Electricity & Magnetism: 5/5
  AP Calculus BC: 5/5
  AP Kimya: 5/5
  AP İstatistik: 5/5

 3. Ekonomi okuma hedefinde olduğum için bu dersi aldım ve hocamın da yönlendirmeleriyle, derse aşina oldum. AP macro ya da micro dersine göre daha yorucu bir sınav çünkü içinde matematik var. Soru çözdükçe konuyu daha iyi kavrıyorsunuz. İstatistik hocamın da katkılarıyla iyi bir noktaya geldiğimi düşünüyorum. Teşekkürler.

 4. Temkinli yaklaştığım ve daha önce hiç görmediğim ders olan AP istatistiğe kısa sürede uyum sağladım. Bunda AP istatistik hocamın da katkısı çok büyük. Tavsiye ederim.

 5. Temkinli yaklaştığım ve daha önce hiç görmediğim ders olan AP istatistiğe kısa sürede uyum sağladım. Bunda AP istatistik hocamın da katkısı çok büyük. Tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir