AP Dersleri Tecrübeli ve Sertifikalı Eğitmenlerimiz

Advanced Placement programı lise öğrencilerinin ve öğretmenlerinin verimli ve düzenli çalışmasına dayalı zor, fakat öğretici bir uluslar arası akademik programdır. AP dünya çapında 100’den fazla ülkede yer alan lise seviyesindeki okullarda uygulanmaktadır. AP sınavları, öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ABD dışında 60’dan fazla ülkede 600’den fazla üniversitede kabul aşamasında öncelik kazanmasını, üniversite kredisi elde etmesini ve başarılı olduğu derslerden, üniversitede muaf olmasını sağlar. AP Dersleri öğrencinin başvuru yapacağı bölüme göre belirlenir. Üniversiteler de başvuru sayfalarında gerekli AP Dersleri konusunda detaylı bilgi vermektedir.

Advanced Placement Geçerliliği

Advanced Placement sınavları, üniversite öğretim görevlileri tarafından hazırlanır ve yine onlar tarafından notlanır. AP Dersleri için, her dersten 1-5 arası bir skor alınır. Başarılı kabul edilebilmek için alınması gereken en düşük not 3 olarak belirlenmiştir. Fakat daha yüksek puan her zaman kabul almak için daha büyük bir ihtimal demektir. College Board tarafından yayınlanan istatistiklere göre, her puan için eşit bir dağılım gözlenmektedir. AP Dersleri, üniversitede çift anadal ( double major ) yapmak isteyen ve ileri seviyelerdeki ( advanced level ) dersleri almak isteyen öğrencilere büyük katkı sağlamaktadır. ABD’deki üniversitelerin yüzde 90’dan fazlası, Advanced Placement sınavlarından alınan yüksek puanlara kredi vermekte yani başarılı olunan AP derslerinden öğrencileri muaf tutmaktadır. Türkiye’de is Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi bu sınavlarından alınan puanları tanımaktadır ve burslu olarak öğrencileri kabul edebilmektedir. Tüm bu artılar eşliğinde, AP Dersleri almak çok büyük avantaj sağlamaktadır.

AP Dersleri ile Sizlere Sağladıklarımız

Yurt dışında akademik eğitim hayatına devam etmenin en pratik yolu, bu uzun maratonun en başında doğru tercihleri yapmaktır. Bunun bilincinde olarak, öğrencilerin durumlarına göre en uygun ve en gerekli programları hazırlamaktayız. Bu zorlu süreçte öğrencilerimize sağladığımız k0urs seçenekleriyle ve uzman kadromuzun verdiği nitelikli ve kaliteli özel derslerle arzulanan hedefe ulaşma konusunda iddialıyız. Bu sınav maratonunda ihtiyaç duyacağınız tüm yardımı sağlamaktayız. AP Ozel Derslerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için AP Özel Ders Sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

AP Calculus BC özel ders

Son Blog Yazıları

Bir Yanıt

  1. AP eğitmenleriniz gerçekten de tecrübeli 🙂 inanılmaz bir sene oldu. Çok çalıştım, sizi de çok uğraştırdım ama değdi 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir