AP Sınavı için Hazırlıklar ve Yapılması Gerekenler AP Sınavı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

AP Sınavı için yapılması Gerekenlerin başında örnek sorularla pratik yaparak ve sınav gününde nelerin olacağını bilerek sınavlara hazırlanmak gelir. AP Sınavı boyunca elinizden gelenin en iyisini yapmaya hazırlanmanıza yardımcı olmak için, sınav materyallerini ve sınav cevaplarını sizin kullanımınıza sunmaktayız.

AP Sınavı yanıtlarını tamamlamak için aşağıdaki talimatları izlemelisiniz; Yoksa puanınız olumsuz etkilenebilir.

  • Çoktan seçmeli bölümdeki tüm cevaplarınız, uygun çevreleri doldurarak cevap sayfanızda belirtilmelidir. Sınav kitapçıklarında çoktan seçmeli bölümle ilgili cevaplarınızı yazmayın. Bunu yaparsanız, cevaplarınız atılmayacak.
  • Sınırsız yanıt bölümü için verilen yanıtlar Bölüm II sınav kitapçığında yazılmalıdır. Bazı sınavların sınav soruları içeren ek turuncu Bölüm II kitapçıkları vardır – bu kitapçıklarda cevap yazmayın.
  • Serbest yanıt bölümü için tüm cevaplar, Çince Dil ve Kültür, Fransızca Dil ve Kültür, Almanca Dil ve Kültür, İtalyan Dili ve Kültürü, Japon Dili ve Kültürü, İspanyolca Dil ve Kültürü sınavları hariç olmak üzere İngilizce olmalıdır İspanyol Edebiyatı ve Kültürü. Bu politikaya bağlı olmayan tüm cevaplar sayılmayacaktır.

 

Advanced Placement Sınavı Nedir ve Ücreti Ne Kadar?

AP Sınavları, bildiklerini ve neler yapabileceğinizi gösterme fırsatıdır. Bu fırsatı iyi kullanmanız, üniversitelerin gözünde sizi yukarıya taşıyacaktır. En iyi okullara kabul almak için iyi bir AP Sınav Notu almalısınız. AP Sınavı, bir AP sınıfında bir yıllık zorlu çalışmanın ardından attığınız son adımdır. Bu standartlaştırılmış sınavlar, dersin içeriğini ve becerilerini ne kadar iyi ustalaştığınızı ölçmek için tasarlanmıştır – başarılı bir skor size kredi kazandırabilir ve üniversitede ileri düzeyde yerleşim sağlayabilir.

Her AP sınavının ücreti 93 $ ‘dır. Birleşik Devletler Savunma Bakanlığı Bağımlılık Okulları (DoDDS) haricinde Birleşik Devletler, ABD toprakları ve federal devletler ve Kanada dışındaki okullarda uygulanan sınav ücreti sınav başına 123 ABD dolarıdır. Amerika Birleşik Devletleri dışındaki yetkili test merkezlerinde yapılan sınav ücretleri değişir.

AP Sınavı için Lütfen Aklınızda Bulundurun:

Okulunuz, vekaletname ve idari masrafları karşılamak için daha yüksek bir ücret ödemenizi isteyebilir.
Geç test döneminde alternatif bir sınava girmeniz onaylandıysa, sınav başına geç bir test ücreti ödeyerek ek 45 ABD Doları ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Bir AP Sınavı için para ödemiş ancak bunu almayacağınıza karar verdiyseniz, AP koordinatörünüzden bir geri ödeme isteyebilirsiniz. Yerel okul politikası, geri ödeme tutarını belirler. Muhtemelen, kullanılmayan her sınav için okulun ücretlendirdiği 15 ABD Doları tutarındaki ücreti ödemeniz gerekecektir. Bununla birlikte, bir sınava başlarken, diğer bir deyişle bir sınav kitapçığında veya cevap kağıdında yazarsanız veya bir sınav CD’sinde oynarsanız – geri ödeme alamazsınız.

ap calculus ab özel ders

Son Blog Yazıları

Bir Yanıt

  1. AP sınavı için tek hedefim 5 almak. Bu yazılanları yapmaya çok öence başladım. Gerçekten fark yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir